שותפים

טמבור

טמבור היא חברת מוצרי הבניה הגדולה והמובילה בישראל, עם נוכחות כמעט בכל בית ומבנה, הבנו ש"כגודל ההשפעה, כך גודל האחריות". לכן לצד תפקידה של טמבור בבניית פני המדינה ועיצוב הערים וסביבות המגורים, באחריותנו וביכולתנו לקחת על עצמנו תפקיד נוסף ולהשפיע לטובה על סביבות החיים ולפעול על מנת לבנות סביבות חיים חדשניות, בריאות ואקולוגיות יותר. השינוי כבר כאן והוא עתיד להמשיך במגוון דרכים, עם פתרונות ומוצרים שמשפרים את איכות החיים, חוסכים באנרגיה ומצמצמים את ההשפעה על הסביבה אנחנו בטמבור בחרנו צד – לעשות ככל שאנחנו יכולים ומעבר לכך, כדי לבנות עתיד טוב יותר.

טמבור מתחייבת לעקרונות פיתוח בר קיימא, פיתוח שיכול להתקיים זמן רב מבלי לסכן את הדורות העתידיים וצרכיהם, תוך איזון בין פיתוח כלכלי לבין הגנה על הסביבה, ובכלל זאת מתן פתרונות ירוקים לסביבה ולמשתמש ע"י פיתוח ויצור צבעים ,חומרי בידוד ואיטום נטולי עופרת וכרומטיים, מופחתי VOC או ללא VOC,  מופחתי חומרים פולימריים, ובעלי תו ירוק.

עומדים בתקן הבנייה הירוקה עם החומרים של טמבור

טמבור מציעה פתרונות בנייה מגוונים שמסייעים בעמידה בדרישות תקן 5281:

בתחום האנרגיה: בבנייה בשימוש לוחות גבס נחשבת כיום לשיטת הבנייה היעילה ביותר מבחינת צריכת אנרגיה והידידותית ביותר לסביבה. זוהי בניה מהירה מאוד, מדויקת עם יכולת שליטה על הנתונים התרמיים והאקוסטיים הנדרשים ע"י שליטה במספר שכבות של מערכת הקיר, עובי, צפיפות וסוג הבידוד- לטמבור בידוד מינרלי ובידוד צמר סלעים המגיע בצורות, צפיפות ומשקלים שונים.  כמו כן לטמבור כמה סוגים של טיח תרמי שמסייע בהתמודדות עם גשרי הקור העשויים מבטון או מבלוקים צמנטיים, ומאופיינים בהתנגדות תרמית נמוכה.

טמבור מציעה מגוון פתרונות בעולם הגבס, הכוללים מערכות קיר וחיפוי חיצונים ופנימיים המבוססים על לוחות גבס ייעודיים לשימוש פנימי בעלי SUPERBOARD ולוח SUPERFIRE לשימוש חיצוני, לוחות אלו בעלי תכונות של עמידות במים ולחות, פגעי מזג אוויר והינם בעלי מקדם התפשטות נמוך ביותר. לטמבור מפעל בין המתקדמים בעולם לייצור גבס, תהליך הייצור של לוחות הגבס נקי ומייצר פחות פסולת בניין מזה של חומרים קונבנציונליים כגון בלוק ובטון (וצמנט).

בתחום החומרים ושיפור איכות האוויר הפנים מבנית:

בחירת חומרים לפרויקט מתוך ראייה ירוקה, תצמצם את הנזקים הסביבתיים הכוללים של המבנה.

טמבור מציעה מגוון רחב של חומרים בעלי תו ירוק של מכון התקנים ביניהם צבעים כמו ה-eco2, צבע אקולוגי נושם מחומרים טבעיים,שאינו מכיל חומרים משמרים ולא פולט רעלים.

צבע eco2  והטיח המינרלי הנושם 'ארדא' מיוצרים על בסיס אבן גיר טבעית שסופחת פחמן דו-חמצני ומשפרת את איכות האוויר .למשל, צביעה של דירה ממוצעת בצבע eco2 שווה בכמות ספיחת הפחמן לכמות שסופח עץ ממוצע בשנה! 

בתחום הבריאות והרווחה:

כאן טמבור מציעה את הלוח השקט, מערכות קיר המבוססות  על לוח הגבס האקוסטי  הינן בעלות יכולת המפחיתה את מעברי הרעש/קול בין חללים.

 מיתון תופעת 'אי החום העירוני':

לטמבור חומרי גמר לגגות, בעלי מקדם החזרה (אלבדו) גבוה ובעלי ערך LRV גבוה מ0.65, המסייעים בהפחתת ספיגת חום בגגות שטוחים, כפי הנדרש בתקן.

בדף הטכני של מוצרי פוליגג 450 ופוליגג משוריין ניתן לראות את ערכי ה  LRV.

בנושאי בנייה ירוקה ניתן ליצור קשר עם עדי אשכנזי-הרפז, מנהלת קיימות ובנייה ירוקה AdiAH@tambour.co.il