שותפים

תרמוקיר

חברת "תרמוקיר תעשיות בע"מ" נוסדה בשנת 1983 בקיבוץ חורשים ונמצאת בבעלותו.
החברה, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של חומרים לענף הבנייה בישראל, חותרת לשיפור מתמיד של הענף, בהתבסס על שלושה עוגנים מרכזיים: טכנולוגיה, איכות וקיימות.

החשיבות של בנייה ירוקה
הפעילות העניפה וארוכת השנים של תרמוקיר בתחום הבנייה הירוקה, תרמה לעלייה במודעות לנושא ולשינוי מגמה בענף הבנייה בישראל, ולקידום של ערכים מתקדמים כמו אפס פסולת, בנייה מאופסת אנרגיה וצמצום טביעת הרגל האקולוגית למינימום האפשרי.
עם זאת, למרות המודעות ההולכת וגדלה לבנייה איכותית ומתקדמת העונה על צרכי הדורות הנוכחיים והדורות הבאים, האתגרים הסביבתיים הניצבים לפתחו של ענף הבנייה המקומי והעולמי עדיין רבים. כמחצית מצריכת חומרי הגלם ומעל למחצית מייצור הפסולת העולמית מקורם בענף הבנייה. בנוסף, כשליש מצריכת האנרגיה העולמית מקורם במבנים, התורמים לכשליש מפליטת גזי החממה. מכאן, שהבנייה הירוקה השואפת לצמצמם השפעות שליליות אלה, הופכת להיות הכרח המציאות ובכוחה להביא לחיסכון במשאבי אנרגיה ומים, הקטנת כמות הפסולת וצמצום זיהום האוויר והסביבה.

מובילה בגאווה את המהפכה הירוקה

קידום של בנייה איכותית המובילה לשיפור הסביבה והחברה, הוא קו מנחה בתרמוקיר עוד משנותיה הראשונות, הבא לידי ביטוי בכלל התהליכים הארגוניים, השיווקיים והתפעוליים של החברה.

מסוף שנות השמונים משווקת תרמוקיר את 'הטיח התרמי' הפופולארי, שסיפק מענה למשבר האנרגיה שפקד את ישראל באותן שנים, באמצעות חסכון באנרגיה במבנים. 
בשנת 2012 תרמוקיר היתה החברה הראשונה בישראל שהשתמשה בכלי הסביבתי המתקדם של ניתוח מחזור חיים (Life Cycle Assessment) לבחינה מעמיקה של מחזור החיים של מוצריה, על ההשפעות הכלכליות, הסביבתיות והחברתיות בתהליך הייצור והצריכה שלהם. מאז, כבר יש ברשותה  תשעה  מוצרים שעברו ניתוח LCA, ובימים אלו החברה השלימה את  התהליך ולמרבית מוצריה ישנה הסמכה של LCA. במהלך השנים, החברה הרחיבה את השימוש בחומרים ממוחזרים, כך שכיום מרבית מוצריה הם גם בעלי תו ירוק, ביניהם ניתן למצוא טייחים, דבקים, מלים, מוצרי מילוי, ריצוף, חומרים מקשרים (פריימרים), חומרי איטום, מוצרי אקוסטיקה, ציפויי גמר ועוד.

תפיסת האחריותיות (accountability) של תרמוקיר כלפי הסביבה והחברה בישראל באה לידי ביטוי בפעילות ציבורית ענפה לקידום תחומי הסביבה והקיימות בענף הבנייה, וכן בחיזוק המקצועיות של העוסקים בענף.

בהיבט של הפעילות הציבורית, תרמוקיר לוקחת חלק בשורה של יוזמות לחיזוק התחום הסביבתי והעלאתו על סדר היום הציבורי. החברה נמנית על הגרעין המייסד של המועצה לבנייה ירוקה הפועלת לקדם מרחב בנוי סביבתי, איכותי, בריא ונגיש לכל ישראל, והיא חברה בארגון מאז. בנוסף, תרמוקיר פעילה בוועדות התקינה ונמצאת בקשר שוטף עם מקבלי החלטות האמונים על הנושא.
בהיבט של חיזוק מקצועיות הענף, תרמוקיר מקפידה לחלוק את הידע שלה עם פרטים וחברות מענף הבנייה, ומשתפת פעולה עם הגופים המובילים בתחום.

על מנת להבטיח כי הפרויקטים משיגים סטנדרטים מחמירים של איכות וקיימות, תרמוקיר  מעורבת באופן אקטיבי בפרויקט, מעבר לאספקה של פתרונות החברה, והיא מעניקה ללקוחותיה ליווי שוטף והדרכות באשר לסוג הפתרונות המתאים ולדרכי היישום שלהם בפרויקט.

על פעילותה בתחום, זכתה תרמוקיר להכרה ולהוקרה, ומאז שנת 2010 זוכה ברציפות בתו היהלום היוקרתי ממכון התקנים הישראלי, על עמידתה בשבעה תקני איכות: תו התקן, התו הירוק, תו ניהול איכות, תו ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה, תו ניהול סביבתי, מערכת ניהול אנרגיה וותו ניהול אבטחת מידע.
מבט אל העתיד
תרמוקיר מחוייבת להמשיך לקדם בנייה ירוקה ומתקדמת, באמצעות מימוש שלושת העוגנים של החברה: טכנולוגיה, איכות וקיימות, במטרה לייצר מרחב בנוי המשתלב במערכת האקולוגית ולא בא על חשבונה, כזה העונה על צרכי הדור הנוכחי, מבלי לסכן את צרכי הדורות הבאים.

קישור לאתר

https://termokir.co.il/

 ליועצי האיגוד – לכל התקנים ותעודות המוצרים להקליק כאן


שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email