מידע מקצועי

בונים ירוק | סל מוצרים ירוק בכתובת אחת!

shutterstock_759503584 [Converted]-01
א.צ טכנולוגיות מתקדמות לבניה

אין זה סוד שענף הבניה נמנה בין הגורמים המובילים בזיהום ובפגיעה באיכות הסביבה. מנגד, ענף הבניה חווה צמיחה מתמדת כבר שנים, כעוד ועוד מבנים קמים ומנציחים את טביעת הרגל שלנו על הטבע והסביבה. אז כיצד ניתן לשמור על הסביבה והמשאבים הטבעיים שלנו, בזמן שאחד מגורמי הזיהום המובילים שלה ממשיך לצמוח? פשוט בונים ירוק. 

כחברה המייצרת ומשווקת למעלה מ-50 מוצרים וחומרים ירוקים וידידותיים לסביבה, א.צ. מקדמת את שיטת הבניה הירוקה ואת השמירה על איכות הסביבה, על ידי פיתוח, ייצור וייבוא פתרונות מתקדמים לענף הבניה. בכל תחום עיסוקנו, ניתן למצוא חומרים ומוצרים ירוקים המעניקים ניקוד על פי תקן 5281. פתרונות אלו הינם בעלי תו ירוק ותווים בינלאומיים כדוגמת תווי EPD\LCA  ו-LEED , בתחומי האיטום, חומרי הגמר (דבקים, מילוי מישקים וטייחים), ציפויים תעשייתיים לרצפות, חומרי שיקום ותיקון בטון, דיוס ועיגון, חיזוק מבנים ועוד. 

מערכות ירוקות לחדרים רטובים

לחברת א.צ. יש מגוון חומרי איטום לחדרים רטובים, המעניקים ניקוד לבניה ירוקה לפי תקן 5281.

ביניהם, ניתן למצוא את חומר האיטום נאנודפנס, מבית חברת KERAKOLL. מדובר באיטום משחתי חד רכיבי, מינראלי, אורגני, על בסיס מים ואידיאלי לבניה ירוקה. החומר שומר על בריאות המשתמש והסביבה. נאנודפנס משמש לאיטום חדרים רטובים, ניתן ליישום על משטחים סופגים בסביבה לחה וניתן לחפות עם פורצלן, קרמיקה ואבן טבעית באמצעות דבקים צמנטיים. בנוסף, החומר עומד בדרישות תו התקן הישראלי 6422.

 חומר איטום נוסף המתאים לאיטום חדרים רטובים הינו פרי פיתוח של חברת א.צ. – קוטפלקס E-701. חומר איטום צמנטי, חד רכיבי וגמיש אשר פותח במיוחד לשימוש על גבי תשתיות גבס ללא צורך בפריימר, וליישום על גבי תשתיות בטון, טיח ותשתיות צמנטיות נוספות. מלבד איטום תשתיות העשויות גבס ללא צורך בפריימר, הקוטפלקס  E-701 מתאים להדבקת לוחות Inseal  (קצף זכוכית) למבנה, לאיטום של רצפות וקירות חדרי אמבטיה ושירותים, יסודות בנין, בריכות שחיה, איטום ושיפור הדבקות בין האבן לבטון בשיטת ברנוביץ' ועוד. הוא בעל גמישות גבוהה, מגשר על סדקים מעל 2 מ"מ, ניתן ליישם עליו דבקים צמנטיים, ציפויי חוץ, שליכט אקרילי ועוד. כמו כן, החומר מתאים לדרישות התקן הישראלי 6422 ובעל תו ירוק. 

בניה ירוקה | החל מהצעד הראשון

בענף הבניה, הקיימות, איכות הסביבה והשאיפה לבנות עולם טוב יותר ובריא יותר, מתחילים משלב הרעיון וממשיכים במחקר ופיתוח חומרי בניה ידידותיים לסביבה ולמשתמש. זוהי חובתנו לבנות ירוק ולשמור על הטבע ועלינו. לכן, ברוח הבניה הירוקה, חברת א.צ. פועלת להרחבת סל המוצרים הירוק שלה במגוון תחומי עיסוקיה. 

למידע נוסף על קוטפלקס E-701, נאנודפנס ומגוון המוצרים המעניקים ניקוד לבניה ירוקה, ניתן לפנות לאתר החברה. 

נכתב ע"י א.צ טכנולוגיות מתקדמות לבניה

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email