שותפים

א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה

ענף הבניה משנה צבע- בניה ירוקה

מגמת הבניה הירוקה צוברת תאוצה כבר שנים, ועם אימוץ תקן 5281 לבניה ירוקה הדבר הפך למחייב החל משנת 2021. תו התקן הירוק מתייחס לכל האלמנטים הנוגעים לבניה, ומורכב משורה של קריטריונים המזכים בנקודות לבניה ירוקה.

בתקן 5281 לבניה ירוקה ישנה התייחסות לחומרים בהם משתמשים לבניית המבנה (פרק 4), כאשר ניתן לזכות בנקודות עבור שימוש בחומרים בעלי תו תקן ירוק ובעלי תווים בינלאומיים כדוגמת תקן ה-LEED, ה-EPD וה-LCA אשר תורמים לצבירת נקודות בדרך ל"בניין ירוק". 

וכיצד ניתן לצבור את הניקוד הגבוה ביותר בפרק החומרים שבתקן? זה תלוי בבחירת החומרים המתאימים, ובשימוש בכמה שיותר חומרים אשר עומדים בקריטריונים של התו הירוק: חומרים ממוחזרים, או כאלו הניתנים למחזור; לא מזהמים ומבטיחים פגיעה מינימלית ככל האפשר בסביבה; וכמובן – עומדים בכל התקנים הדרושים, בישראל ובעולם.

א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה מספקת חומרים איכותיים לענף הבניה בנייה, ודוגלת בעקרונות הבניה הירוקה עשורים לפני שהנושא עלה לתודעה. א.צ. משווקת יותר מ־‏50 מוצרים וחומרים אשר עומדים בתו התקן הירוק, כולל חומרי איטום, חומרי גמר, ציפויים לרצפות, חומרי שיקום ותיקון בטון ועוד. הודות למגוון הרחב של חומרים ירוקים שהחברה מייבאת (בנוסף על אלה שהיא מייצרת בעצמה והינם בעלי תו ירוק ישראלי), א.צ. מציעה את סל המוצרים הירוק הרחב ביותר בישראל. בכך היא מאפשרת ליזמים וקבלנים להשתמש במערכות המזכות בניקוד ירוק גם במקומות שלחברות אחרות אין פתרונות ירוקים המתאימים לתקן.

א.צ. פועלת בשיתוף עם חברות בינלאומיות מהמובילות בעולם בבניה ירוקה, ביניהן חברת KERAKOLL האיטלקית הנחשבת היום כמובילה בתחום הבניה הירוקה, הן מבחינת איכות החומרים והן מבחינת שמירתם על הסביבה. לחברת KERAKOLL מגוון פתרונות ירוקים, החל מחומרי גמר, חומרי שיקום ומערכות לחיזוק ושימור מבנים.

בנוסף, א.צ. מייבאת את מוצרי חברת PENETRON האמריקאית לאיטום קריסטלי המשמש לאיטום אקטיבי בעומק הבטון ולכל אורך חייו. מוצרי החברה מאפשרים לצבור ניקוד ירוק (כולל בפרק שלד המבנה) באמצעות מגוון מוצרים הכולל טייחים צמנטיים, סילרים נוזליים, תוספי אטימה גבישיים לתערובת הבטון ועוד. חומרי PENETRON ידידותיים לסביבה והינם בעלי תו ירוק EPD.

גם מוצרי האיטום בהזרקה של חברת MC הם בעלי תו EPD שאין למקביליהם הישראליים. מוצרי MC משמשים לאיטום וייצוב של תשתיות הבאות במגע מתמיד עם מים או לחות, מתאימים לאיטום קירות דיפון בבורות בנייה, לאיטום הקרקע במהלך בניית מנהרות, וניתן להזריקם לקרקע סמוך למבנה, מתחת לרצפה או מאחורי קירות על מנת לייצב את הקרקע ולצמצם תזוזות.

חברה נוספת הפועלת בשיתוף עם א.צ. הינה Tecnopol הספרדית אשר מספקת הגנה ואיטום מפני מים למגוון רחב של תשתיות באמצעות ממברנת פוליאוריאה. המוצר הינו בעל תו ירוק בינלאומי, אינו פולט חומרים מזהמים לאחר היישום, ומשמש לאיטום והגנה של גגות, מרפסות, חניונים , משטחי רצפה תעשייתיים ועוד.

כאמור, א.צ. מציעה את סל המוצרים הרחב ביותר אשר מזכה בניקוד עבור תווים ירוקים בינלאומיים. בנוסף לכל אלו, החברה מייצרת מגוון רחב של מוצרים בעלי תו ירוק, ביניהם חומרי שיקום ותיקון בטון, טייחים, דבקים ועוד. באמצעות המגוון הרחב של החומרים הירוקים אותם מציעה החברה, ניתן לרכוש סל מוצרים מלא איתו ניתן לצבור את הניקוד הדרוש בפרק החומרים, על פי תקן 5281 לבניה ירוקה.

מידע נוסף על בניה ירוקה ועל התקן ניתן למצוא באתר >> https://azmarketing.co.il/green-building/

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email